Wellness

Otevírací doba wellness zóny od 1. 6. 2016

Pondělí, Úterý, Čtvrtek, Neděle

Středa a Pátek

Sobota

16:00 - 20:30

10:00 - 19:30

ZAVŘENO


Pro naše tělo je relaxacne stejně důležitá jako sportování. Zastavte se s námi chvilku, odpočiňte si a načerpejte novou energii...


Relaxace uvolňuje svalové a psychické napětí. Zbavujeme se stresu a únavy. Díky relaxaci tak lze předcházet mnoha zdravotním potížím a problémům.

  • Relaxace je díky svým účinkům součástí psychohygieny.
  • Pomáhá nám nabrat nové síly, zregenerovat, získat odstup od aktuálních problémů.
  • Proto by se měla stát běžnou součástí našeho života.

Finská sauna

sau.jpg

Pobyt ve finské sauně (80-100°C a relativní vlhkost 10-15%) je doprovázen intenzivním pocením, které odstraňuje nečistoty z povrchu lidského těla, a dále dochází k lepší látkové výměně.

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Neexistuje žádná doporučená doba, po kterou se máte vyhřívat. Platí zde zlaté pravidlo dokud se vám to líbí, přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka.


Parní kabina

Je to zdravá a příjemná potní lázeň, podobná sauně, ale se zcela jiným klimatem – ne tak horká a mnohem vlhčí. Nedochází k takovému prohřátí těla jako u suché sauny, neboť teplota v páře se pohybuje mezi 40 – 50°C. Vlhkost vzduchu až 100% je ideální pro uvolnění svalů, průdušek, podporuje lepší prokrvení, čistí a oživuje pokožku. Zvláště zdravá je horká pára při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích.

Parní lázeň můžeme do tréninkového cyklu zařadit častěji než suchou saunu, protože v páře je teplota jen o několik °C vyšší než teplota těla a nedochází tedy k tak velkým teplotním výkyvům. Obvykle doporučujeme kombinovat s jinými regeneračními prostředky. Četnost návštěv tohoto zařízení je individuální (1-4x/týden).

img_0383.jpg


Whirpool

Vaše tělo váží ve vodní lázni pouze svou desetinu, vaše svaly a šlachy mohou odpočívat, protože nenesou vaší obvyklou váhu. Teplo a vodní trysky. které zajišťují hydromasáž stimulují váš krevní oběh, který přináší více kyslíku a živin k uklidnění vašich unavených, bolavých svalů.


Odpočívárnaodpoc.jpg

Po každém ohřátí těla (ať v sauně či parní kabině) bychom měli stejnou dobu strávit v odpočívárně a nechat svaly a tělo odpočinout. Proto jsme pro Vás vytvořili speciální místnost, kde můžete v klidu relaxovat.

Nově Wellness zóna i pro nečleny - jednotlivé vstupy i výhodné permanentky, více zde

Relaxační část klubu

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení